Navigovat do servisuProstějov, Průmyslová 4533/18Telefon+420 582 336 569, +420 776 751 461 E-mailfedorauto@fedorauto.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7.00 až 17.00 So: Zavřeno
Přestavby vozidel TSI, FSI, GDI na LPG

Přestavby vozidel TSI, FSI, GDI na LPG

V současné době patří k nejmodernějším motorům FSI (Fuel Stratified Injection) a TFSI i DGI. Vzhledem k tomu, že běžně používané benzinové motory přestávají splňovat přísné emisní limity, začínají se motory FSI, TFSI a GDI používat čím dál tím více. Motory FSI mají také nižší spotřebu paliva.

Kontaktujte nás

Lze Váš vůz přestavět na LPG ?

Specifická přestavba TSI ?

Čím je specifická přestavba konstrukcí vozidel TSI? U motorů TSI se vstřikuje benzín přímo do spalovacího prostoru. U starších motorů se naopak benzín vstřikuje do sacího potrubí před sací ventil. Při jízdě na LPG dochází k vyšším teplotám ve spalovacím prostoru a dříve docházelo k poškozování benzínového vstřikovače - problémy, které se již dnes podařilo vyřešit.

Naše firma patří mezi nejlepší v České republice, které dovedou tyto motory přestavět. Současně nyní udáváme směr v tomto oboru.

Výhody přestavby TSI na LPG

 • Možnost zvolit si pro Vás nejvýhodnější styl přestavby vozidla
 • Výkon je po přestavbě srovnatelný, někdy i mírně vyšší
 • Ekonomicky výhodnější palivo (plyn)
 • Ekologičtější

2 možnosti přestavby vozidel TSI

 1. Po přestavbě Vaše vozidlo jezdí na odpařovaný plyn. Při provozu na LPG dochází k přívstřiku benzinu s LPG v poměru 10 % benzinu a 90 % plynu.
  Výhodou této přestavby je nižší pořizovací cena.
  Cena: od 33 000 Kč u čtyřválcového motoru.
 2. ICOM JTG HP a Prins Direct LiquiMax 2.0 používají vstřikování kapalného LPG přes benzinové vstřikovače přímo do spalovacího prostoru. Auto tak při jízdě na LPG jede pouze na LPG bez přívstřiku benzinu.
  Výhodou je dlouhodobá úspora, neboť vůz jezdí pouze na plyn.
  Cena: od 90 000 Kč (ICOM), cena od 55 000 Kč (Prins)

Návratnost přestavby u takto přestavěných TSI motorů je delší. Cena přestavby je totiž o něco vyšší. Navíc při použití přívstřiku benzinu často vznikají vyšší náklady.

Kontroly a záruka

Naše firma poskytuje na všechny přestavby záruku 2 roky (ze zákona je záruka pouhé 3 měsíce). Na benzínové vstřikovače dáváme navíc záruku 50 000 km u vozidel, které mají najeto do 80 000 km. Pro případ poškození vozidla při přestavbě jsme samozřejmě pojištěni. Vždy se snažíme, aby byl zákazník spokojen. Máme nastavený vysoký stupeň prověřování kvality. Zboží na přestavby LPG i CNG používáme pouze od renomovaných zahraničních firem.

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost FEDOR Auto s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů