Navigovat do servisuProstějov, Průmyslová 4533/18Telefon+420 582 336 569, +420 776 751 461 E-mailfedorauto@fedorauto.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7.00 až 17.00 So: Zavřeno

Přestavba na DieselGas LPG/CNG

Nyní můžou i majitelé vozů s naftovým motorem užívat výhod přestaveb na LPG a CNG. Nejedná se o nevratnou přestavbu motoru pouze na plyn, ale o přívstřik plynu do nafty. Dochází jednak k úspoře paliva, ale zaroveň i ke zvýšení výkonu motoru. Díky lepšímu spalování nafty jsou i nižší emise a zatížení DPF filtru.

Kontaktujte nás

Pro jaké automobily je tato přestavba určena ?

Jsme držiteli schválení ministerstva dopravy na typové přestavby naftových motorů na duální pohon Nafta + LPG nebo CNG pro vozidla s řízenými vznětovými motory CommonRail kategorií M1, M2 a N1.

Systém STAG Diesel je alternativní palivový systém pro dieselové motory. Celý sytém je založený na moderních technických řešeních, které umožňují smíchání plynu se vzduchem a následně s naftou ve spalovacím prostoru. Řízení dávkování paliva je zajištěno pomocí snímače teploty výfukových plynů, snímače klepání a lambda sondy. Tyto snímače zajišťují maximální ochrana motoru před poškozením. Pokročilý algoritmus sekvenčního vstřikování a inovativní systém autoadaptace zajišťují správný poměr paliv v celém výkonovém rozsahu motoru a tím je zajištěn ekonomický provoz vozidla.

Přestavba nevyžaduje žádný nevratný zásah do motoru.

Hlavní výhody systému

  • Termochemická reakce probíhající ve válci při hoření směsi způsobí lepší shoření směsi
  • Výrazné snížení tvorby pevných částic
  • Výrazné prodloužení životnosti DPF filtru
  • Snížení karbonových usazenin v motoru
  • Zvýšení efektivity při spalování nafty
  • Zvýšení výkonu a kroutícího momentu
  • Kdykoliv po přestavbě je možný provoz pouze na naftu, přepnutí systému je zcela hladké
  • Úspora nákladů za pohonné hmoty v celém rozsahu výkonu
  • Spotřeba nafty se sníží a nahradí se levnějším palivem LPG nebo CNG

Zvýšení výkonu a úspora paliva

Duální palivový systém umožňuje efektivnějšího spalování motorové nafty a tím zlepšení jízdních vlastností. Při správné instalaci a naladění tohoto systému je možné dosáhnout výrazného zvýšení výkonu a točivého momentu v rozmezí 10% až 30% při současném snížení provozních nákladů.

Závislost výkonu motoru na nastavení systému

Závislost výkonu motoru na nastavení systému

(červená – více plynu, fialová – méně plynu, modrá – pouze nafta)

Závislost kroutícího momentu na nastavení systému

Závislost kroutícího momentu na nastavení systému

(červená – více plynu, zelená – méně plynu, modrá – pouze nafta)

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost FEDOR Auto s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů